NASZE POCZĄTKI


 

Kancelaria Hyperion powstała w 2014 r., założona przez Krzysztofa Gałka oraz Piotra Gałana.
Wspólnicy doskonale połączyli dziedziny prawa i ekonomii, czerpiąc przy tym z własnych wieloletnich doświadczeń z największych polskich firm.

KRZYSZTOF GAŁEK

Radca prawny, ukończył prawo oraz podyplomowe prawo podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez większość pracy zawodowej zajmował się windykacją należności w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym w największych firmach windykacyjnych w kraju. W swojej 10-letniej karierze zawodowej łączył wiedzę i doświadczenie prawne z procesami windykacyjnymi, tworzeniem systemów informatycznych do obsługi spraw, zarządzaniem projektami oraz dużymi zespołami pracowników.

PIOTR GAŁAN

Menedżer, absolwent Wyższej Szkoły Biznesu-National Louis University w Nowym Sączu. Doświadczenie zdobywał w wiodących firmach zarządzających należnościami na rynku polskim i europejskim. Odpowiedzialny za strategiczne zarządzanie oraz współpracę z instytucjami finansowymi. Nieustannie adaptuje nowe rozwiązania i strategie do specyfiki działalności spółki i rynku.

KAMIENIE MILOWE W ROZWOJU KANCELARII


_

HYPERION TO ZESPÓŁ


Mieszanka młodych, doświadczonych oraz dynamicznych pracowników – ekspertów w swoich dziedzinach oraz świetna atmosfera współpracy powoduje, że każdy z nas chętnie pracuje na sukces Kancelarii. Chętnie dzielimy się wiedzą i umiejętnościami z nowymi pracownikami, przez co stworzyliśmy idealne miejsce dla nowych członków naszego zespołu.

_

HYPERION TO JAKOŚĆ


Kancelaria Prawna HYPERION przestrzega ZASAD DOBRYCH PRAKTYK, opracowanych przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – branżowe zrzeszenie, do którego należy Kancelaria. ZPF (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców) powstał w 1999 roku i skupia kilkadziesiąt kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym banki, zarządzających wierzytelnościami, doradców i pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe oraz zarządzające informacją gospodarczą. ZPF to Członek Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej do życia przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej o ZPF znajduje się TUTAJ

Zasady Dobrych Praktyk to dokument, który stanowi zbiór zasad postępowania, przyjętych do stosowania przez przedsiębiorstwa działające na rynku finansowym będące Członkami Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Zasady Dobrych Praktyk  zostały również zaakceptowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Pełna treść dokumentu znajduje się TUTAJ

Kancelaria Prawna HYPERION posiada Certyfikat Etyczny ZPF, będący wynikiem pozytywnie zakończonego audytu przeprowadzonego przez Komisję Etyki Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Certyfikat stanowi potwierdzenie stosowania założeń ZASAD DOBRYCH PRAKTYK i wyznacza jakość, z jaką są świadczone usługi przez Kancelarię. Najwyższe standardy, współdziałanie z organami ZPF, poszanowanie interesu Klienta, uczciwość i kompetencje składają się na podstawowe wartości, którymi kierujemy się działając na rynku finansowym.

Jeżeli uznają Państwo, że doszło do naruszeń przez Kancelarię HYPERION, w zakresie przestrzegania ZASAD DOBRYCH PRAKTYK, istnieje możliwość wniesienia skargi do Komisji Etyki Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Wniosek oraz dokładna instrukcja, w jaki sposób należy go wypełnić i przesłać, znajdują się na stronie https://zpf.pl/etyka/wniosek-do-komisji-etyki/.